רמ"י – רשות מקרקעי ישראל

כל אזרח ישראלי שהקרקע שעליה בנוי ביתו שייכת לאחד מהגופים הנ"ל: מדינה, רשות הפיתוח או הקרן הקיימת לישראל, מכיר היטב את המונח חכירה ומשכך ערך כבר היכרות עם "רשות מקרקעי ישראל" או בשמה הקודם: "מינהל מקרקעי ישראל". אם יש לכם דירה/עסק שהקרקע שלה/ו שייכים לאחד מהגופים הללו, בטוח ביקרתם יותר מפעם אחת במשרדי רמ"י ומונחים כמו: "אישור זכויות", "היוון", "חכירה רשומה" אינם זרים לכם.

אנחנו מכירים הרבה אנשים שהיו מוכנים לשלם הרבה על מנת שלא לבקר במשרדי רשות מקרקעי ישראל. הבירוקרטיה הרבה, המושגים המקצועיים הרבים שלא מובנים לרוב האנשים, העמידה בתור ועוד ועוד. על מנת להוריד במעט את מפלס החרדה, החלטנו לנסות ולהנגיש לכם את המושגים המקצועיים "מעולם המינהל". מושגים כגון: אישורי זכויות, חכירה לדורות, החלטות מועצה למינהן, מה להביא איתכם כאשר אתם עומדים בפני ביצוע עסקה עם הרשות וכדומה.

חכירה

אז לפני הכל, כדאי שנסביר פה על המונח המרכזי והמפורסם:  "חכירה" – רוב האנשים לא ממש יודעים איך לבטא את המילה הזאת, חֲכִירָה או חֲכּירָה ,  אבל חכירה הינה זכות קניינית שהוקנתה בתמורה להחזקת קרקע ושימוש בה לתקופה העולה על 5 שנים. חכירה לתקופה של מעל 25 שנה נקראת "חכירה לדורות".

ברוכים הבאים

פעולות ברשות מקרקעי ישראל

בקטגוריה זו תוכלו למצוא את כל המידע אודות המושגים הנקשרים במושג "חכירה" באופן כללי ובהקשר של רמ"י בפרט.
כאן תוכלו לקבל מידע מקיף וברור על כל סוגי החכירות והעסקאות במקרקעין שמוצעים לציבור ע"י רשות מקרקעי ישאל.

יכול להיות שמונחים מקצועיים אחרים כגון: "הקצאה בפטור ממכרז", "העברת זכויות במגזר החקלאי", עסקות קרקע לאנרגיה סולארית דווקא כן זרים ובשל ריבוי החלטות מועצה, יש סיכוי גדול שאתם יותר ממבולבלים. באמצעות האתר הזה ננסה לעשות לכם קצת "סדר בבלגן" גם לקהל מקצועי שמתעסק בעסקות יותר מורכבות מאשר העברת זכויות או קבלת מגרש לבניה. מקווים שנצליח.

מעבר לכל המידע הנגיש שיש באתר, מקצועני הנדל"ן שבניכם יוכלו למצוא כאן עמוד תחשיבים ובו מידע יקר ערך הנוגע לעריכת התחשיבים השונים הנערכים ברמ"י במסגרת עריכת עסקות חכירה למינהן.

פעולות לביצוע במקרקעין בניהול רמ"י

לפניכם רשימת הפעולות שתוכלו לבצד במגרש אותו חכרתם מרמ"י + הסברים על כל פעולה ופעולה: אישור זכויות תוספת בניה פיצול מגרש התחייבות לרישום משכנתא שינוי ייעוד וניצול העברת זכויות היוון וחידוש יובל חכירה